مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه:

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه گفت: از اقدام هاشمی رفسنجانی درباره تقبیح رفتار فائزه هاشمی خوشحال شدیم و ای کاش درباره سایر فرزندانشان که از آنها خسارت هم دید، اعلام موضع کنند

حمیدرضا مقدم‌فر مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست فرهنگی اساتید بسیجی دانشگاه‌ها که عصر دیروز (جمعه) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و اشاره به بحث‌هایی پیرامون مهدویت و ظهور، به بیان مباحثی درباره انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی همزمان با تحقق و آغاز شکل‌گیری نظام اسلامی، بلافاصله با دو قدرت، تفکر و نظام که با اساس و بنیان‌های دین مشکل داشتند، مواجه شد.

مقدم‌فر با اشاره به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 در پی جنگ سرد با آمریکا ادامه داد: با فروپاشی شوروی دو اتفاق مهم رخ داد؛ اول آنکه برای لیبرالیسم که در ذات خود برای بقا نیاز به «دگر» دارد، «مارکسیسم» که دگر لیبرالیسم تلقی می‌شد از بین رفت، لذا باید اصطلاحاً OTHER دیگری به عنوان دشمن در مقابل لیبرالیسم خلق می‌شد.

وی تاکید کرد: پدیده دوم، موج گرایش به اسلام در مغرب زمین بود و این نگرانی در دنیای غرب ایجاد شد که جریان اسلام‌خواهی به‌طور فزاینده در اروپا و آمریکا در حال افزایش است؛ موسسه «پیو» تحقیقاتی انجام داد و اعلام کرد که در سال 2050 جمعیت اروپا نصف به نصف بین مسلمانان و مسیحیان تقسیم خواهد بود و برآوردشان این بود که در سال 2070 جمعیت مسلمان‌ها بر مسیحیان و دیگر ادیان غلبه خواهد کرد.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه با اشاره به نگرانی دنیای غرب از گسترش اسلام، بیان کرد: آنها نتوانستند مقابل موج اسلام‌خواهی بایستند بنابراین راهبرد جدیدی انتخاب کردند که این راهبرد «دین‌سازی» و «اسلام‌سازی» بود.

مقدم‌فر افزود: جریانی به نام تکفیری پایه‌ریزی شد که امروز دنیای اسلام با آن درگیر است و این همان جریان دست‌سازی است که نمونه‌های آن پیشینه تاریخی داشته است، آنها در گذشته در درون شیعه، بهائیت و در دل سنی‌ها، وهابیت را ساختند.

وی در ادامه با اشاره به اقدام فائزه هاشمی در دیدار با یکی سران فرقه ضاله بهائیت، خاطرنشان کرد: مردم و علما از حرکت فائزه هاشمی که به دیدار یکی از سران بهائیت رفته و با آنان عکس انداخت، منزجر شدند.

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی با تاکید بر اینکه بهائیت جریانی کاملاً صهیونیستی است، تصریح کرد: دیدار فائزه هاشمی با بهائیان از چند منظر قابل ارزیابی است؛ نخست آنکه این دیدار مصداق معتبری است که بر انحراف وی مهر تایید "اجماعی" می‌زند. پیش از این بارها و بارها انحراف وی و برخی دیگر از فرزندان آیت‌الله هاشمی توسط دلسوزان انقلاب به خود آقای هاشمی و افکار عمومی گوشزد می‌شد، اما متاسفانه آقای هاشمی این نقدها را برنمی‌تافت و آن را در چارچوب رقابت‌های سیاسی ارزیابی می‌کرد.

مقدم‌فر ادامه داد:  خوشحال شدیم که آقای هاشمی رفسنجانی ولو به صورت ملایم رفتار دخترشان را تقبیح کرد و گفتند باید جبران کند. امیدواریم این رویداد بیش از هر چیز موجب بازگشت آیت‌الله هاشمی به دایره انقلاب شود؛ امیدواریم آقای هاشمی روزنه امیدی که درباره برائت از عملکرد برخی فرزندانش گشوده را تداوم بدهد و با جبران اشتباهات گذشته به همان هاشمی انقلابی سابق تبدیل شود.

وی با بیان اینکه تاکنون هاشمی رفسنجانی از رفتار فرزندانش خسارت فراوانی دیده است، افزود: ای کاش آقای هاشمی در مورد سایر فرزندانشان هم از ابتدا موضع می‌گرفتند و ما شاهد این نبودیم که آقای هاشمی اینطور از فرزندانشان در مواضع و رفتار زشت و ناپسند و حرکت‌های مجرمانه آنان همیشه دفاع کنند تا جایی که حتی در فتنه 88 توانستند ایشان را در برابر نظام قرار دهند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و فرهنگی با بیان اینکه دیدار فائزه هاشمی با بهائیان از منظرهای دیگر نیز قابل بحث است، خاطرنشان کرد: این دیدار دم خروسی بود که آشکار شد؛ از همان ابتدای فتنه 88 بزرگان نظام تاکید داشتند که ریشه فتنه در خارج از کشور است و رژیم صهیونیستی و آمریکا از طریق ساده‌لوحان و طماعان قدرت در داخل آن را صحنه گردانی می‌کنند، اما برخی این مسئله را نمی‌دیدند.

مقدم فر تاکید کرد: جنبه سوم دیدار فائزه هاشمی با بهائیان این است که نشان می‌دهد عاقبت جدایی از انقلاب، نوچگی و سرسپردگی برای کودک کشان صهیونیستی و جاسوسان درجه دوم و سوم آنهاست.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاثیر نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی در شکستن موج تبلیغی علیه اسلام و اسلام هراسی و مسلمان هراسی و ایجاد مسیر جدید در معرفی اسلام به جوانان غربی و دعوت به حقیقت، ابراز داشت: رهبری در نامه خود فرمودند که اصراری ندارند آنچه را که من می‌گویم بپذیرید بلکه حقیقت را بپذیرید. این اسلام چیزی نیست که تروریست‌ها معرفی می‌کنند و نباید اسلام را از رسانه‌های امپریالیستی بگیرید بلکه باید اسلام را از متون اصلی یعنی قرآن و نیز زندگی و رفتار پیامبر بیاموزید.

مقدم‌فر اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در نامه دوم خود از کلیدواژه «درد مشترک» جهانی درباره تروریست استفاده کردند و در نامه خود تصریح فرمودند که شما فقط چند مورد از رفتار تروریست‌ها را در غرب مشاهده کردید ولی خوب است تحقیق کنید و ببینید که تروریسم مورد  حمایت برخی دولت‌های غربی و بویژه آمریکا چه بلاهایی بر سر مسلمانان آورده است.

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: لابی صهیونیست‌ها و نظام سلطه به رهبری آمریکا در نتیجه رخدادها، احساس می‌کنند که اتفاق مهمی در جهان در حال رخ دادن است؛ آنها می‌بینند علی‌رغم تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های عظیم آنها در لشکرکشی نظامی، جنگ‌های نیابتی و . . . ، باز نتیجه و برآیند آن به نفع جریان اصیل اسلام به رهبری جمهوری اسلامی پیش می‌رود. رهبری معظم انقلاب فرمودند مسیر تاریخ در حال عوض شدن است و ما در این پیچ تاریخی قرار داریم. اراده‌ای ورای اراده بشری وجود دارد و از اراده آنها خارج است.

مقدم‌فر با بیان اینکه در سوریه یک ظرفیت عظیم به نام مقاومت شکل گرفته است که در گذشته وجود نداشت، افزود: تروریست‌ها و حامیانش فهمیده‌اند در جنگ نظامی شکست آنها قطعی است، لذا به رویکرد گفت‌وگوی سیاسی روی آورده‌اند.

وی با اشاره به اعتراف آمریکا و غرب درباره سیاست‌هایشان، گفت: خود آنها اعلام کردند که میلیاردها دلار در عراق و افغانستان هزینه کردندو عناصر بسیاری از سربازان و افسرانشان کشته شدند، اما عراق را تحویل هواداران انقلاب اسلامی دادند و رفتند.

مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: در یمن یک ظرفیت ده‌ها میلیونی از شیعیان شکل گرفته که عاشق جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی ایران است.

مقدم‌فر تاکید کرد: در شرایط کنونی همه جا در اطراف ما ناامن است اما ایران گلستانی در میان آتش و به‌عنوان یک قدرت بزرگ منطقه‌ای و حتی جهانی محور تحولات است،

وی در پایان با توصیه به مراقبت‌های بیشتر و هوشمندی نخبگان در تغییرات مهم دوران فعلی، اظهار داشت: حضرت آقا در فرمایشاتشان از ابتدای سال تاکنون، 3 محور اصلی را همواره دنبال کرده‌اند: بحث اقتصاد مقاومتی، انقلابی بودن و انقلابیگری و ضدیت با نظام سلطه و امپریالیسم. به‌نظر می‌رسد این سه، راهبردهای اصلی و اساسی ما برای سال 95 است که غفلت از آن خسارت بار است.